Webnieuws Wichelen

Monday, 6 Feb 2023

Update20:58

You are here: Actualiteit Algemeen nieuws Brandweer heeft nieuwe ladderwagen
Error
  • Error loading feed data.
19
Sep
2012

Brandweer heeft nieuwe ladderwagen

Read more...Wichelen - Met een feestelijke viering werd zaterdagavond de nieuwe ladderwagen in gebruik genomen door de Wichelse vrijwillige brandweer. Daarvoor bracht eerst het trommelkorps van de brandweer een geslaagd optreden waarna de nieuwe ladderwagen met zwaailicht en sirene kwam aangereden. Brandweercommandant Willy Declercq was duidelijk een tevreden man.

 

"De vooruitgang staat niet stil. Zeker niet als je weet dat we ons tot 1986 met gewone ladders moesten behelpen en dat in een periode dat er bij elke storm wel een aantal tv-antennes sneuvelden", vertelde hij. "De mechanische ladder die volgde, haalde vooral het artiestengehalte omhoog in ons korps. Soms leken we eerder Cirque du Soleil en onze mannen moesten soms halsbrekende toeren uithalen. Gelukkig was Sint-Barbara ons steeds goed gezind en raakte nooit iemand gewond." De eerste echte ladderwagen die naam waardig werd in 1996 in dienst genomen. Het 'bolleke' was op die moment al 19 jaar dienst en wordt nu op 36-jarige leeftijd vervangen door een gloednieuw exemplaar waarmee men vlot tot op een hoogte van 32 meter kan werken. "We hebben het geluk dat de brandweerzone waartoe we sinds de brandweerhervorming behoren, besliste te investeren in een uitbreiding van het wagenpark waardoor ons korps over een degelijke en bijzonder veilige ladderwagen beschikt." Het kostenplaatje van de nieuwe brandweerwagen is niet mis. "De gemeente betaalde 138.000 euro, maar de overige 75% werd gesubsidieerd vanuit de federale overheid." Burgemeester Kenneth Taylor (SAMEN) was vol lof over de brandweerhervorming die stilaan op dreef komt, maar had nog meer lovende woorden voor de vrijwilligers van zijn korps. "De sfeer die hier heerst is uniek en dat is enkel te danken aan de vrijwillige inzet van velen. Ik kan alleen maar hopen dat vrijwilligers ook na de hervorming de kracht mogen blijven die ze nu zijn, want die inzet is eigenlijk onvervangbaar."

Read more...